Parashikimi i motit për ditën e shtunë, 19 qershor 2021

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ditën e shtunë vendi do të mbetet nën të njejta kushte atmosferike.

Moti do të nisë i kthjellët e zhvillim të vranësirave në orët e mesditës që do të pasohen nga reshje shiu të karaktërit lokal, kryesisht përgjatë relieveve malore të vendit. Era do të fryjë me drejtim veriperëndim-perëndim me shpejtësi mesatare 2-8m/s, e hera herës përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 15m/sek, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 3 ballë.

Advertisement

Temperaturat parashikohen të jenë pa ndyshime të ndjeshme në vlerat minimale dhe rritje në vlerat e mesditës 13° grade celcius deri në 3° grade celcius.

Rajoni i Ballkanit do të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy