Patosi në flakë/ Pas kodrave zjarr edhe në një banesë, zjarrfikësit në vështirësi

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Patosi në flakë/ Pas kodrave zjarr edhe në një banesë, zjarrfikësit në vështirësi

Një tjetër zjarr i madh është shënuar në Patos. Flakët kanë përfshirë një banesë dy katëshe në lagjen ’29 marsi’.

Zjarri ka rënë fillimisht në katin e sipërm të banesës ndërsa flakët e kanë përfshirë dhe po digjet totalisht.

Advertisement

Forcat zjarrfikëse kanë mbërritur në vendin e ngjarjes.

Zjarri në banesë dhe flakët në kodrat e Margëlliçi njëkohësisht kanë vështirësuar punën e tyre ndërsa janë kërkuar përforcime nga Berati e Mallakastra.

Advertisement

Në terren po punojnë forcat zjarrfikëse të Patosit, Fierit, Roskovecit dhe Albetrolit.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy