PD e grupit Basha-Alibeaj dorëzon në KQZ kërkesën për regjistrimin në zgjedhjet e 14 Majit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
PD e grupit Basha-Alibeaj dorëzon në KQZ kërkesën për regjistrimin në zgjedhjet e 14 Majit

Partia Demokratikee grupit Basha-Alibeaj dorezoi ne KQZ kerkesen per regjistrim ne zgjedhjet lokale te 14 Majit.

 

Ishte perfaqesuesi ligjor i kesaj force politike Indrit Sefa ai që dergoi dokumentacionin e nevojshem ne KQZ, si aspekt procedurial qe lidhet me regjistrimin e partive brenda dites se sotme 6 mars, qe eshte edhe afati i fundit.

 

Advertisement

Grupi i Alibeajt konsiderohet pjesa zyrtare qe mban edhe vulen dhe logon e PD, sidomos pas vendimit te fundit te Gjykates se Apelit e cila rrezoi nje vendim te shkalles se pare nga gjyqtari Agron Zhukri qe ia “jepte celesat” e partise Sali Berishes.

 

Pavaresisht ketij vendimi, te dielen perfaqesuesit ligjore te grupit te Berishes derguan ne KQZ dokumentacionin me kerkesen per regjistrim ne zgjedhje, e cila me gjase do te rrezohet pasi KQZ ka bere shpesh te ditur se i referohet gjykatave per te percaktuar se nga kush perfaqesohet PD.

E vetmja pikepyetje pas dorezimit te kerkeses qe ka bere sot Indrit Sefa ne KQZ per regjistrimin e PD ne zgjedhjet lokale, eshte fakti nese Lulzim Basha ia ka dhene apo jo autorizimin Alibeajt per te perfaqesuar Partine Demokratike, pasi de juro eshte Basha ende kryetar.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy