Përfundon numërimi, PS fiton Bashkinë e Durrësit me diferencë të thellë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Përfundon numërimi, PS fiton Bashkinë e Durrësit me diferencë të thellë

Përfundon numërimi i të gjitha kutive për Bashkinë e Durrësit.

 

Pas numerimit të 337 kutive, kandidatja e Partisë Socialiste, Emiriana Sako është shpallur fituese në këto zgjedhje me 39157 vota ose 57.6  për qind të tyre.

 

Advertisement

I dyti u rendit Ardian Muka i koalcionit “Shtëpia e Lirisë” me 20831 vota ose 30.7%, dhe i treti Luan Hoti i PD me 7937 vota ose 11.7%.

 

Fituesja e këtyre zgjedhjeve Emiriana Sako ka falenderuar të gjithë qytetarët që morën pjesë në zgjedhje, duke u shprehur se do të vazhdojë t’i shërbejë qytetit dhe qytetarëve të Durrësit.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy