Pezullohet lundrimi i trageteve, shkak bëhet përkeqësimi i kushteve atmosferike

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Pezullohet lundrimi i trageteve, shkak bëhet përkeqësimi i kushteve atmosferike

Përkeqësimi i kushteve atmosferike ka detyruar Drejtorinë e Përgjithshme Detare që të pezullojë lundrimin e trageteve.

 

Për shkak të dallgëve të mëdha dhe erës së fortë, dy linjat e trageteve: Durrës-Bari dhe Vlorë-Brindisi nuk janë lejuar që të nisen drejt destinacioneve përkatëse. Linjat pritet të funksionojnë normalisht nga dita e nesërme.

 

Advertisement

Po ashtu, edhe mjeteve të vogla lundruese e atyre të peshkimit u është ndaluar dalja në det. Moti pritet të përmirësohet duke filluar nga data 9 shkurt.

 

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy