Pjesë e rrjetit kriminal në Spanjë, vihet në pranga 67-vjeçari në Fier

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Pjesë e rrjetit kriminal në Spanjë, vihet në pranga 67-vjeçari në Fier

Policia e Fierit ka vënë në pranga një 67-vjeçar për llogari të drejtësisë spanjolle. 67-vjeçari akuzohet si anëtar i një rrjeti kriminal  që merrej me drogë dhe armë në Spanjë. Ai rezultonte i shpallur në kërkim dhe pas arrestimit pritet ekstradimi i tij.

Sipas autoriteteve spanjolle ka rezultuar se 67-vjeçari, në bashkëpunim me shtetas të tjerë, përshtatnin ambiente të mbyllura, në qytete të ndryshme të Spanjës, për kultivim të bimëve narkotike, me anë të llambave.

 

Policia ka vënë në pranga dhjetë ditë më parë Xhovalin Aliaj, 22-vjeç, i cili akuzohet se i përket po të njëjtin grup kriminal. Ky i fundit

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy