Plagoset rëndë një person në Shkodër/ Qytetari përplaset nga makina, ndodhet në gjendje kritike për jetën

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Plagoset rëndë një person në Shkodër/ Qytetari përplaset nga makina, ndodhet në gjendje kritike për jetën

Një person ka mbetur i plagosur rëndë në hyrje të qytetit të Shkodrës. Ai është përplasur nga një automjet Volksvagen tip Passat që drejtohej nga një 73-vjeçar me iniciale K.N. I plagosuri ende nuk është identifikuar, pasi nuk disponon mjet identifikimi.

 

 

Ai është dërguar me urgjencë në spitalin e Shkodrës në gjendje kritike për jetën. Policia në vendngjarje dhe po heton mbi shkaqet e këtij aksidenti.

Advertisement

 

Shkodër/Informacion paraprak

 

Rreth orës 13:20, në rrugën “Liria”, automjeti me drejtues shtetasin K. N., 73 vjeç, është ka përplasur me një shtetas këmbësor, aktualisht i paidentifikuar, i cili i ka ndërprerë rrugën. Shtetasi u transportua në Spitalin Rajonal Shkodër, për ndihmë mjekësore.

Advertisement

 

Drejtuesi i automjetit u shoqërua në Komisariatin e Policisë Shkodër për veprime të mëtejshme procedurale.

 

Grupi hetimor ka mbërritur në vendngjarje dhe vijon punën për përcaktimin e shkakut të aksidentit.

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy