Plagosi 30-vjeçarin me armë/ Arrestohet pas disa minutash autori, procedohet në gjendje të lirë bashkëshortja (EMRAT)

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Plagosi 30-vjeçarin me armë/ Arrestohet pas disa minutash autori, procedohet në gjendje të lirë bashkëshortja (EMRAT)

Policia ka arrestuar Gjergj Marku, 55-vjeçari i cili plagosi në Malësinë e Madhe Mati Pemajn.

 

Blutë njoftojnë se pas disa minutash ndjekjeje, është kapur dhe vënë në pranga autorin, ndërsa në gjendje të lirë u procedua edhe bashkëshortja e këtij të fundit.

 

Advertisement

30-vjeçari Mati Pemaj ndodhet në spital për ndihmë mjekësore dhe jashtë rrezikut për jetën.

 

Malësi e Madhe

 

Advertisement

Plagosi me armë zjarri një shtetas dhe tentoi të largohej nga vendi i ngjarjes, falë reagimit në kohë të shërbimeve të Policisë, kapet dhe vihet në pranga 55-vjeçari.  

 

Shërbimet e Policisë, pas njoftimit se në vendin e quajtur “Qafa e Bardelecit”, në fshatin Vermosh, Malësi e Madhe, ishte plagosur me armë zjarri një shtetas, kanë shkuar menjëherë në këtë adresë. Nga veprimet e para hetimore rezultoi se pas një konflikti për motive të dobëta, shtetasi Gj. M. kishte plagosur me armë zjarri pistoletë, në dorë, shtetasin M. P., 30 vjeç, i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Gjithashtu, shtetasi Gj. M. ka dëmtuar automjetin e shtetasit D. Q. dhe e ka kanosur atë, pasi i ka ofruar ndihmë shtetasit të plagosur. 

 

Advertisement

Falë veprimeve të shpejta operacionale, pas disa minutash ndjekjeje, shërbimet e Policisë kanë kapur dhe vënë në pranga autorin e dyshuar, shtetasin Gj. M., 55 vjeç.  

 

Në vijim të veprimeve, nisi procedimi në gjendje të lirë për bashkëshorten e shtetasit Gj. M., shtetasen E. M., pasi ka qenë prezente gjatë konfliktit dhe ka kanosur shtetasin D. Q.    

 

Advertisement

Materialet procedurale do t’i kalojnë Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy