“Po i bien vrimës së gabuar”/ Prifti: Basha do vazhdojë të mbetet kryetari i PD

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Po i bien vrimës së gabuar”/ Prifti: Basha do vazhdojë të mbetet kryetari i PD

Pedagogu Rezart Prifti ka folur për përçarjen e PD dhe zhvillimet e fundit brenda saj.

Sipas Priftit, nëse Berisha do marrë sërish Partinë Demokratike ajo është e humbur.

Advertisement

“Këta po i bien vrimës së gabuar. Sikur Berisha të shkojë te ajo zyrë ai është prap i humbur. Sikur Berisha ta marrë prap PD, ajo është e humbur. Ju po flisni për një PD e cila nuk ekziston më. Unë parashikoj që në këto momënte që ne flasim me keqardhje të madhe e them që Basha do vazhdojë të mbetet kryetari i PD dhe kësaj opozitë që ka mbëtur”, u shpreh Prifti.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy