Po planifikonte shpërthim me tritol/ Gjykata e Vlorës lë në burg 23-vjeçarin

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Po planifikonte shpërthim me tritol/ Gjykata e Vlorës lë në burg 23-vjeçarin

Gjykata e Vlorës ka lënë në burg 23-vjeçarin me inicialet D.S, i cili u kap nga autoritetet pak ditë më parë.

 

Gjatë kontrollit, 23-vjeçarit iu gjet një sasi eksplozivi e montuar gati për ta shpërthyer me telekomandë si dhe armë zjarri.

 

Advertisement

Sipas policisë, dyshohet se i riu i përket një grupi kriminal dhe është parandaluar një ngjarje e mundshme kriminale.

 

Hetimet ndërkohë vijojnë për zbardhjen e plotë të aktivitetit të të riut dhe lidhjeve të tij me persona të tjerë.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy