Policia e Himarës u vjen në ndihmë dy turistëve lituanezë, u bllokuan në “Gjirin e Anglezit”

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Policia e Himarës u vjen në ndihmë dy turistëve lituanezë, u bllokuan në “Gjirin e Anglezit”

Policia Kufitare Himarë iu ka ardhur nës ndihmë 2 turistëve lituanezë të cilët ishin bllokuar në Gjirin e Anglezit.

Mbrëmjen e djeshme, salla operative e Policisë Vlorë ka marrë njoftim për 2 turistë lituanezë që ishin duke bërë ecje në vendin e quajtur “Gjiri i Anglezit”. Ata e kishin të pamundur të vazhdonin lëvizjen, pasi nuk ndiheshin mirë dhe nuk mund të vazhdonin më tej.

 

Pas marrjes së njoftimit, janë organizuar shërbimet e Policisë Kufitare për t’iu ardhur në ndihmë turistëve.

Advertisement

Pas disa orë kërkimesh, shërbimet e Policisë lokalizuan dhe gjetën 2 turistët e huaj, të cilët më pas u shoqëruan me mjetin e Policisë Kufitare, në Himarë, ku ata ndodhen aktualisht në gjendje të mirë shëndetësore./vizionplus.tv

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy