Presidenti i ri/ Alibeaj: Transparenca është ilaçi më i mirë ndaj çdo lloj pazari

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Presidenti i ri/ Alibeaj: Transparenca është ilaçi më i mirë ndaj çdo lloj pazari

Enkelejd Alibeaj ka kërkuar që çdo diskutim lidhur me çështjen e Presidentit të ri të vendit të bëhet përpara kamerave.

Ky është kushti i caktuar nga Alibeaj për mazhorancën për të pranuar uljen në tavolinë dhe zhvillimin e diskutimeve.

Advertisement

Alibeaj tha se vetëm transaprenca është ilaçi më i mirë kundër çfarëdolloj pazari.

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demkratike ka ftuar mediat të jenë të pranishme ditën e nesërme, 18 Maj në takimin midis palëve.

Advertisement

“Doja në praninë tuaj të zhvillohej takimi, të vazhdoja diskutimin për atë që është qëndrimi ynë, e patë lëvizjen, jo tani por në 6, falë jush në takim i kam kërkuar çdo diskutim për çështjen e presidentit, jo për emrat, të bëhet me mediat se besoj se vetëm transparenca është ilaçi më i mirë kundër çfarë do lloj pazari, kjo është një gjë që ju dhe publiku e doni, nesër në 10:00 jeni të ftuar për të ndjekur diskutimin”,- tha Alibeaj

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy