Presidenti i ri/ Boçi: Alibeaj po tenton të legjitimojë procesin tallës së Ramës

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Presidenti i ri/ Boçi: Alibeaj po tenton të legjitimojë procesin tallës së Ramës

Deputeti Luçiano Boçi ka reaguar në lidhje me procesin e zgjedhjes së presidentit.

Sipas Boçit,  tentativa e Alibeajt për të legjitimuar procesin tallës të Ramës për zgjedhjen e presidentit nuk mund të vazhdojë. Ai thekson se kriteret e redaktuara në zyrat e pushtetit e të paraqitura në mënyrë të gënjeshtërt si mendime të PD, nuk mund të shiten për standarde e parime e as për procedurë.

Advertisement

“PRESIDENTI NUK MUND TE JETE PRODUKT FARSE

Tentativa e disatë e Alibeajt për të retushuar e legjitimuar procesin tallës të Ramës për zgjedhjen e Presidentit, duke futur në lojë me zor një pjesë të Grupit Parlamentar, nuk mund të vazhdojë.

Çdo rol që udhëzohet e zbatohet për interes të Ramës bie ndesh me interesat e demokratëve dhe të publikut.

Politikisht proçesin e orienton KESHILLI KOMBËTAR dhe grupin e negociatave e përcakton KOMISIONI I RITHEMELIMIT.

Advertisement

Asnjë i komanduar apo i emëruar tjetër e nga të tjerë nuk mund të dalë mbi ketë organ.

Kriteret e redaktuara në zyrat e pushtetit e të paraqitura në mënyrë të gënjeshtërt si mendime të PD, nuk mund të shiten për standarte e parime e as për procedurë.

Ato janë thjeshtë manipulime individësh që për interesa e axhenda personale duan të bëhen pjesë e farsës tallëse të Ramës, që ky i fundit të fusë në xhep lehtësisht kukullën e rradhës”, shkruan Boçi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy