Protesta e Berishës/ Policia merr masa, vendosen para parlamentit FNSH dhe makinat ujëhedhëse

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Protesta e Berishës/ Policia merr masa, vendosen para parlamentit FNSH dhe makinat ujëhedhëse

Policia e Shtetit ka marrë masa paraprake sa I takon protestes tek PD thirrur nga Sali Berisha për mesditen e kësaj të shtune.

Para parlamentit janë vendosur një numër i konsiderueshëm forcash blu, kryesisht nga reparti i FNSH-së dhe RENEA.

Advertisement

Po ashtu janë vendosur autoblinda dhe ujehedhësa për ti paraprire cdo situatë të mundshme që mund të cënojë sigurine e institucioneve publike përtej selisë së PD.

Protesta e lajmeruar nga Berisha dhe mbeshtetesit e tij do te nise ne oren 12:00.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy