Protesta përpara Ministrisë së Brendshme/ Përplasje mes protestuesve dhe efektivëve të policisë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Protesta përpara Ministrisë së Brendshme/ Përplasje mes protestuesve dhe efektivëve të policisë

Ka nisur përplasja mes protestuesve dhe punonjësve të policisë përpara ambjenteve të Ministrisë së Brendshme.

Qytetyarët të revoltuar kanë kërkuar edhe të futen në ambjentet e brendshme të institucionit ndërsa janë ndaluar nga një kordon i uniformave blu.

Advertisement

Qytetarët bëjnë përgjegjës qeverinë dhe ministrat përkatës të Ministrive të Brendshme dhe të Turismit për ngjarjen e rëndë ku u përplas për vdekje në Himarë një e mitur nga një mjet lundrues që drejtohej nga një efektiv policie.

Livestream

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy