PS ndryshon emrat e qarkut të Vlorës, mbijeton vetëm Jorgo Goro

Pinterest LinkedIn Tumblr +
PS ndryshon emrat e qarkut të Vlorës, mbijeton vetëm Jorgo Goro

Kreu i Bashkisë Himarë, Jorgo Goro është emri i vetëm që i ka ‘mbijetuar’ ndryshimeve të emrave për zgjedhjet vendore nga Partia Socialiste. Drejtuesi politik i PS në Vlorë, Blendi Klosi bëri me dije se në 6 bashki të këtij qarku nuk do të ketë rikandidime.

 

Ai theksoi se kjo vjen si një nevojë e ‘ripërtëritjes’ së energjive dhe asaj që PS mund t’i ofrojë këtyre zonave përmes emrave të rinj.

 

Advertisement

VLORË

Bashkia Vlorë – Ermal Dredha

 

 

Advertisement

Bashkia Selenicë – Nertil Bellaj

 

 

Bashkia Delvinë – Besmir Veliu

Advertisement

 

 

Bashkia Finiq – Romeo Çakulli

 

Advertisement

 

Bashkia Himarë – Jorgo Goro

 

 

Advertisement

Bashkia Konispol – Erges Dule

 

 

Bashkia Sarandë – Olti Çaci

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy