Qarkullonin me armë zjarri dhe drogë me vete/ Arrestohen 3 të rinj në Shkodër

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Qarkullonin me armë zjarri dhe drogë me vete/ Arrestohen 3 të rinj në Shkodër

Policia e Shkodër ka arrestua një të ri i cili u kap duke qarkullua rme armë zjarri me vete.

 

Në pranga është vënë shtetasi A. Gj., 24 vjeç, banues në fshatin Prekal, Shkodër.

 

Advertisement

Shërbimet e Policisë kanë konstatuar dhe ndaluar në fshatin Golem, Shkodër, mjetin tip “Benz” me drejtues shtetasin A. Gj. Gjatë kontrollit të ushtruar në mjet është gjetur e fshehur një armë zjarri automatike, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale

 

Gjithashtu, gjatë kontrolleve të ushtruara në qytetin e Shkodrës, nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkodër janë arrestuar në flagrancë shtetasit:

M. C., 19 vjeç, banues në fshatin Grudë, Malësi e Madhe; M. L., 22 vjeç dhe A. G., 17 vjeç, të dy banues në fshatin Grudë e Re, Shkodër.

Advertisement

 

Këta shtetas janë konstatuar nga shërbimet e Policisë, në lagjen “Skënderbeg”, duke bërë lëvizje të dyshimta me mjetin “Volkswagen”. Pas ndalimit, gjatë kontrollit fizik të ushtruar ndaj këtyre shtetasve dhe kontrollit të automjetit u gjet një sasi lënde narkotike cannabis sativa.

 

U sekuestruan në cilësinë e provës materiale lënda narkotike, mjeti tip “Volkswagen” dhe 3 aparate celulare. Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy