Qarkullonte me armë zjarri, arrestohet 38-vjeçari në Tiranë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Qarkullonte me armë zjarri, arrestohet 38-vjeçari në Tiranë

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 39-vjeçar, i cili qarkullonte me armë zjarri pistoletë.

Sipas njoftimit zyrtar, në pranga ka rënë shtetasi F. T., 38 vjeç, banues në Tiranë.

Gjatë operacionit White”, në rrugën “Frang Bardhi”, shërbimet e Forcës së Posaçme “Shqiponja” kanë lokalizuar dhe ndaluar automjetin me drejtues shtetasin F. T. dhe gjatë kontrollit në çantën e tij të dorës, kanë gjetur një armë zjarri pistoletë me krehër me municion luftarak.

 

Advertisement

Arma u sekuestrua në cilësinë e provës materiale./vizionplus.tv

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy