Radhë për patentën në Korçë, qytetarët kundërshtojnë rritjen e çmimit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Radhë për patentën në Korçë, qytetarët kundërshtojnë rritjen e çmimit

Vijojnë radhët e gjata në poliklinikën e Korçës të qytetarëve që plotësojnë dokumentet për aplikimin e patentës.

 

Dyfishimi i çmimit të lejës së drejtimit, për një pjesë të aplikantëve nuk është normal ndërsa të tjerë thonë se kjo gjë do të ndalojë shoferët e papërgjegjshëm të dalin në rrugë.

 

Advertisement

QYTETARE

1-Normale nuk eshte ajo, po ca ti bejme keto jane kushtet.

2-Per patenten kam ardhur. Po si eshte normale. Po ca te bejme, na duhet per pune.

3-Per patenten jam ketu. Po tani normale eshte se ka shume shofere te papergjegjshem.

Advertisement

 

Me vendimin e ri që pritet të hyjë në fuqi në muajin mars orët e teorisë dhe praktikës për të gjithë kursantët do të zgjaten.

 

Një seancë mësimore për teorinë do të kushtojë minimumi 500 Lekë, ndërsa një seancë praktike 935 Lekë.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy