Rama dëshmon për Inceneratorët/ Kryeministri përballet me akuzat e opozitës për aferën e mbetjeve

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Rama dëshmon për Inceneratorët/ Kryeministri përballet me akuzat e opozitës për aferën e mbetjeve

Kryeministri Rama është i fundit nga zyrtarët më të lartë të vendit që dëshmon para komisionit hetimor parlamentar për inceneratorët.

 

Fjala e kreut të qeverisë mbyll marrjen në pyetje të të gjithë atyre personave që kanë dijeni për procedurat ligjore të ndjekura për ndërtimin e tre inceneratorëve: të Tiranës, Fierit dhe Elbasanit.

 

Advertisement

Që në mëngjes, kryeministri publikoi disa foto për të treguar se si ka qenë situata me mbetjet urbane në këto qytete, dhe si është sot.

 

Rama nuk e ka mohuar se në procedurat e ndjekura mund të ketë zyrtarë që mund të kenë shkelur ligjin dhe për këtë arsye ata do të përballen me drejtësinë, pasi sipas tij përgjegjësia është individuale.

 

Advertisement

Me deshminë e kryeministrit, mbyllet edhe hetimi i nisur nga komisioni parlamentar. Më pas ai do të dalë me një raport, i cili do të shkojë për votë në kuvend.

 

Aktualisht i arrestuar për çështjen e inceneratorëve është ish-ministri i mjedisit, Lefter Koka.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy