Rama dha ultimatum/ FNSH dhe “Shqiponja” zbarkojnë në plazhe, aksion për lirimin e vijës bregdetare

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Rama dha ultimatum/ FNSH dhe “Shqiponja” zbarkojnë në plazhe, aksion për lirimin e vijës bregdetare

Një ditë pasi kryeministri Edi Rama kërkoi lirimin e hapësirës publike në bregdet, Policia e Shtetit është mobilizuar duke ngritur një task-forcë të veçantë, që ka nisur aksionin këtë të mërkurë.

Task forca e përbërë nga dy grupe FNSH, dy grupe “Shqiponja” dhe efektivë policie zbarkuan në bregdet dhe po heqin shezlongë e çadra pa leje.

Advertisement

Në plazhin e Golemit deri tani janë hequr rreth 550 shezlongë dhe 280 çadra, ndërsa operacioni është i shtrirë edhe në Durrës e Velipojë.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy