Rama sfidon BE-në: Nuk vijmë në Samit, s’është spektakël për tu parë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Rama sfidon BE-në: Nuk vijmë në Samit, s’është spektakël për tu parë

Shqipëria, Serbia dhe Mqedonia e Veriut kanë refuzuar pjesmarrjen në Samitin e Bashkimit Europian.

Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Rama përmes një statusi ne twitter.

Kreu i qeverise shqiptare shkruan se eshte dakordesuar me homologet e tij Vucic dhe Kovaçevski per te mos marre pjese ne Samit ne daten 23 qershor.

Advertisement

Rama shkruan se nuk ka ndonje arsye per te shkuar në Samit persa kohe i gjithë Unioni është i rrembyer nga Bullgaria, një spektakel që sipas tij nuk eshte i mire për tu parë.

“Ne diskutuam gjatë sot me liderët e Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut për Samitin e ardhshëm të BE-së. Duket se një tjetër “Jo, më fal!” do të jetë ajo që do të dëgjojmë në fund! I gjithë Unioni i rrëmbyer nga Bullgaria nuk është një spektakël i mirë për t’u parë! Çfarë duhet bërë atje?!”

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy