Reforma Zgjedhore, Kikia: Janë ulur për pazare, jo për mekanizëm jetëgjatë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Reforma Zgjedhore, Kikia: Janë ulur për pazare, jo për mekanizëm jetëgjatë

“Reforma Zgjedhore”, ishte një tjetër pikë diskutimi ku u ndalën të ftuarit në “Quo Vadis” të moderatores Pranvera Borakaj në Vizion Plus.

Për gazetarin Mentor Kikia, as këtë herë nuk pritet ndonjë mrekulli nga komisionet bipartizane, apo nënkomisionet.

Sipas tij sa herë PD dhe PS ulen bashkë në tryezë e bëjnë për interesa personale, dhe jo për ato qytetarë, apo për qëllime afatgjate.

Ai theksoi se vetëm në Shqipëri ndodh që sa hetrë ka zgjedhje, bëhen ndryshime zgjedhore.

Advertisement

Sa herë PD dhe PS ulen bashkë e bëjnë për të rregulluar apzaret e tyre, jo për një mekanizëm afatgjatë. Në vilin vend ka ndryshime zgjedhore sa herë ka zgjedhje”, tha Kikia.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy