Regjistrimi i PD në zgjedhje/ Koli Bele caktohet relatori i ankimimit të Alibeajt në KAS

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Regjistrimi i PD në zgjedhje/ Koli Bele caktohet relatori i ankimimit të Alibeajt në KAS

Koli Bele do te jete relatori i ankimimit te Partise Demokratike ne KAS kunder vendimit te KQZ qe nuk e regjistroi partine e drejtuar nga Alibeaj ne zgjedhjet lokale.

Shorti u hodh ditën e sotme në Komisionin e Ankimimeve dhe Sanksioneve.

Ne fakt edhe pak dite me parfe ne ankimimin fillestar qe beri PD e Alibeajt ndaj kerkeses se Celibashit per te paraqitur dokumenta regjistrrimi shtrese, serish relator ishte Koli Bele.

KAS nuk e pranoi ankimimin e pare duke sqaruar se duhet pritur fillimisht nje vendim i kryekomisionerit Ilirjan Celibashi.

Advertisement

E pasi ky i fundit e dha vendimin e tij perfundimitar per te mos regjistruar ne zgjedhje PD-ne, perfaqesuesi ligjor Indrit Sefa e dergoi ceshtjen ne KAS.

Shkalla e fundit e ankimimit pas KAS mbetet Kolegji Zgjedhor.

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy