“Fati” i Berishës në dorën e ish ministrit të tij, Koli Beli shqyrton ankimimin e Alibeajt

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Fati” i Berishës në dorën e ish ministrit të tij, Koli Beli shqyrton ankimimin e Alibeajt

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve ka hedhur shortin për relatorët, që do të shqyrtojnë pretendimet e ngritura nga “grupi i sali berishës dhe nga partia demokratike zyrtare.

 

Shorti për kërkesën e grupimit të “Rithemelimit” i ka rënë Ilir Rusmajlit, ish-ministër i Drejtësisë në qeverinë e Berishës. Ai do të vendosë për kërkesën e “Rithemelimit”, që pretendon se i takon vula e Partisë Demokratike.

 

Advertisement

Ndërkohë, shorti përcaktoi edhe relatorin e dytë, Koli Bele, i cili do të shqyrtojë kërkesën e grupit të Enkelejd Alibeajt. Ky i fundit apeloi vendimin e Celibashit, që kërkoi firmën e Lulzim Bashës, në një nga dokumentet e paraqitura për regjistrim.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy