“RENEA” arreston 19 persona, shumica pë drogë, lojëra fati, armë e municion si dhe në kërkim ndërkombëtar

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“RENEA” arreston 19 persona, shumica pë drogë, lojëra fati, armë e municion si dhe në kërkim ndërkombëtar

19 persona janë arrestuar pas një serie aksionsh blic të RENEA-s mbrëmjen e së enjtes. Kontrollet u zhvilluan në disa qytete të medha te vendit për të luftuar kriminalitetin dhe arrestimin e personave në kërkim.

burime bëjnë me dije se është arrestuar në Tiranë Olsi Hasa, Alfed Ulaj, Mariglen Picari, Marjus Dosti, Aleks Delihasani, Ervis Sula dhe Lami Troci, Këta persona u kapën për lojëra fati, drogë dhe moskallëzim krimi.

Advertisement

Ndërkohë në Lezhë u arrestuan Gentian Ndoj, Aleksandër Bardhoshi, Albert Marku, Jeton Locaj, Renato Gjura, Ervin Nika, Anton Kola. Ata akuzohen për zhvillimin e lojërave të fatit dhe fshehte të të ardhurave.

Në vlorë u prangos Gentjano Mehmeti pasi u kap me pistoletë, municion luftarak dhe drogë.

Advertisement

Në zonën e Krujës dhe në Nikël u arrestuan : Zenel Haka, Gazmir Haka dhe Marklen Haka gjithashtu për armë, moskallëzim krimi dhe drogë.

Ndërsa në Gjirokastër u arrestua Klement Shehu, i shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi gjykata italiane e kishte dënuar me 6 vite burg për trafik droge.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy