Reshje bore gjatë natës/ ARRSH: Ja akset ku duhet të qarkullohet me zinxhirë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Autoriteti Rrugor Shqiptar dha informacion për situatën në akset rrugore pas reshjeve të dendura të dëborës.

ARRSH njoftoi se reshjet kanë vijuar edhe gjatë natës dhe për pasojë në disa rrugë qarkullimi i mjeteve duhet të kryhet me zinxhirë.

Advertisement

Shoferët këshillohen të ecin me kujdes, duke ulur shpejtësinë dhe respektuar sinjalistikën.

Reshjet e borës kanë vazhduar gjatë natës 🌨

👉Në Rajonin Jugor ka përmirësim të situatës, 🚜 kontraktorët kanë bërë pastrimin e plotë të akseve dhe qarkullimi i mjeteve kryhet normalisht 🚗

Advertisement

👉Rajoni Qendror nuk ka probleme me qarkullimin. ⚠Rekomandohet që përdoruesit e mjeteve që kalojnë në segmentet Lunik-Steblevë dhe Krujë-Sarisallitik të pajisen me goma dimri ose zinxhirë.

👉Në Rajonin Verior reshjet kanë vazhduar me intensitet të lartë shoqëruar dhe me erë të fortë

⚠Qarkullohet me zinxhirë në: Peshkopi-Ushtelencë, Peshkopi-Qafë Drajë, Urë Çerenecit Klenjë, Trebisht-Doganë, Mjedë-Pukë-Fushë Arrëz, Fushë Arrëz-Qafë Mali-Kukës, Qafë Mali- Fierzë, Qafë Bualli-Bulqizë-Peshkopi.

Vazhdon puna për pastrimin e akseve 🚧

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy