Shfrytëzonte lokalin në Fier për prostitucion/ Pranga administratores, nën hetim një vajzë dhe dy djem

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Shfrytëzonte lokalin në Fier për prostitucion/ Pranga administratores, nën hetim një vajzë dhe dy djem

Policia e Fierit ka arrestuar administratoren e një lokali, i cili akuzohet se shfrytëzonte biznesin e tij për prostitucion.

 

Në një njoftim për media, blutë bëjnë me dije se në pranga ka rënë shtetasja Y. N. (XH)., 43 vjeçe, banuese në Fier, për veprat penale “Mbajtja e lokaleve për prostitucion” dhe “Shfrytëzimi i prostitucionit”.

 

Advertisement

Ndërkohë që policia ka proceduar penalisht edhe një vajzë dhe dy djem.

 

Fier/Finalizohet operacioni policor i koduar “Penaliteti”.  

 

Advertisement

Vihet në pranga një 43-vjeçare, pasi kishte vënë në dispozicion lokalin që administronte, për ushtrimin e veprimtarisë së kundërligjshme të prostitucionit.

 

Në hetim për këtë rast, 3 shtetas të tjerë.

 

Advertisement

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme të Drejtorisë Vendore të Policisë Fier, mbështetur nga inteligjenca informative, për një ambient (lokal) të vënë në dispozicion të ushtrimit të veprimtarisë së kundërligjshme të prostitucionit, si dhe në bazë të provave të siguruara si rezultat i një hetimi disamujor, në bashkëpunim me Prokurorinë e Fierit, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Penaliteti”.

 

Si rezultat i këtij operacioni, u ekzekutua masa e sigurisë “Arrest në burg”, caktuar nga Gjykata e Shkallës së Parë Fier, për shtetasen Y. N. (XH)., 43 vjeçe, banuese në Fier, për veprat penale “Mbajtja e lokaleve për prostitucion” dhe “Shfrytëzimi i prostitucionit”.

 

Advertisement

Gjithashtu, u proceduan penalisht, për veprën penale “Prostitucioni”, një shtetase 27 vjeçe dhe 2 shtetas të tjerë, 26 vjeç dhe 35 vjeç, në hetim për implikim në këtë veprimtari të kundërligjshme.

 

Vijon puna për identifikimin dhe nxjerrjen përpara përgjegjësisë penale, të shtetasve të tjerë të implikuar në këtë veprimtari.

 

Advertisement

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy