Shkodra lëkundet nga tërmeti

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Shkodra lëkundet nga tërmeti

Shkodra u godit nga një tërmet në orët e para të mëngjesit të kësaj të mërkure.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, lëkundjet ishin me magnitudë 4 dhe me thellësi 15 km.

Advertisement

Epiqendra e tërmetit u regjistrua 28 km në veri të Shkodrës. Deri më tani nuk raportohet për dëme materiale apo njerëz të lënduar.

Tërmeti me magnitudë 4 u pasua edhe nga dy lëkundje të tjera, përkatësisht me magnitudë 2.1 dhe 3.4.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy