Si parashikohet të jetë moti ditën e sotme?

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Si parashikohet të jetë moti ditën e sotme?

Ditën e enjte, moti do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira në zhvillim përgjatë maleve.

Në mesditë, në majat e maleve në verilindje, do të ketë reshje të izoluara shiu. Era do të fryjë me drejtim juglindje-perëndim me shpejtësi nga 1 deri 8 m/sek. Valëzimi në dete do të jetë i forcës 1 deri në 2 ballë. Temperaturat parashikohen në vlerat e mëngjesit nga 14 deri 32 gradë Celcius.

Advertisement

Në rajonin e Ballkanit, pjesa më e madhe e vendeve do të kenë mot me vranësira e diell, ndërsa në male dhe në pjesën veriperëndimore do të ketë përkohësisht reshje shiu.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy