Situata nga Covid/ 4 viktima në 24 orë, 18 pacientë në gjendje të rëndë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Situata nga Covid/ 4 viktima në 24 orë, 18 pacientë në gjendje të rëndë

Mbi 550 persona janë infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit në vendin tonë.

Sipas të dhënave të bëra publike nga Ministria e Shëndetësisë, 4 pacientë të prekur me Covid-19 kanë ndërruar jetë.

Janë kryer 3960 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 556 qytetarë, në këto bashki: 220 në Tiranë, 31 në Fier, Elbasan, 21 në Durrës, 20 në Shkodër, 18 në Sarandë, 17 në Gjirokastër, 15 në Kamëz, Berat, 14 në Lushnje, Mallakastër, 11 në Skrapar, 10 në Vlorë, Pogradec, 8 në Përmet, 7 në Pukë, 6 në Kurbin, Kuçovë, 5 në Divjakë, Këlcyrë, Korçë, Gramsh, 4 në Lezhë, Kavajë, Libohovë, Tepelenë, Dimal, 3 në Mirditë, Mat, Patos, Selenicë, Cërrik, Librazhd, 2 në Shijak, Vorë, Himarë, Memaliaj, Poliçan, Peqin, 1 në Vau i Dejës, Malësi e Madhe, Kukës, Has, Tropojë, Krujë, Rrogozhinë, Dibër, Bulqizë, Delvinë, Dropull, Belsh.

Advertisement

Janë 7,847 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 150 pacientë, nga të cilët 18 janë në gjendje më të rënduar. Me gjithë përpjekjet e mjekëve, në 24 orët e fundit ka 4 humbje jete me Sars-Cov2 pozitiv: Një qytetar nga Përmeti 60 vjeç, një qytetar nga Fier 65 vjeç, dy qytetarë nga Tirana 78 dhe 81 vjeç. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u shpreh ngushëllimet familjarëve.

Advertisement

Janë shëruar 698 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 186,267 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (23 Nëntor 2021)

Raste të reja ditore 556

Të shëruar në 24 orë 698

Advertisement

Të shtruar në spitale 150

Humbje jete në 24 orë 4

Testime ditore 3,960

Testime totale 1,376,320

Advertisement

Raste pozitive 197,167

Raste të shëruara 186,267

Raste Aktive 7,847

Humbje jete 3,053

Advertisement

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 4,234

Fier 636

Gjirokastër 545

Advertisement

Shkodër 464

Berat 458

Durrës 388

Elbasan 361

Advertisement

Vlorë 254

Korçë 211

Lezhë 170

Dibër 65

Advertisement

Kukës 61

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy