SPAK dhe BKH ushtrojnë kontrolle në vilën e Ahmetajt në Hamallaj/ Gjenden shuma eurosh, detajet e para

Pinterest LinkedIn Tumblr +
SPAK dhe BKH ushtrojnë kontrolle në vilën e Ahmetajt në Hamallaj/ Gjenden shuma eurosh, detajet e para

Sipas burimeve të Vizion Plus mësohet se SPAK, BKH dhe policia po ushtrojnë kontroll në një nga banesat e ish-zv/kryeministrit Arben Ahmetaj.

 

Konkretisht kontrolli po bëhet në Hamallaj, në vilën që ka Ahmetaj me bashkëjetuesen e tij.

Gjatë kontrollit janë gjetur shuma eurosh, por akoma nuk dihet shuma totale.

Advertisement

 

Hetuesit kanë zbarkuar edhe në banesën e ish-bashkëshortes të ish-ministrit.

 

Kontrollet po kryhen me urdhër gjykate në kuadër të hetimeve për inceneratorët.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy