Takimi i dy qeverive në Kosovë/ Kryministri Rama pritet nga Kurti me ceremoni zyrtare

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Takimi i dy qeverive në Kosovë/ Kryministri Rama pritet nga Kurti me ceremoni zyrtare

Kryeministri Rama është pritur ditën e sotme nga kryeministri Albin Kurti, me ceremoni zyrtare në Kosovë ku do të zhvillohet mbledhja midis dy qeverive.

Ky takim mes dy qeverive do të drejtohet nga dy kryeministrat Rama dhe Kurti, ku do të ketë nënshkrim të disa marrëveshjeve.

Advertisement

Së bashku me Ramën të pranishëm në Prishtinë janë pjesa më e madhe e ministrave të kabinetit qeveritar.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy