“Të përjashtohet Edi Rama”/ Opozita kërkon në Kuvend masa për kryeministrin

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Të përjashtohet Edi Rama”/ Opozita kërkon në Kuvend masa për kryeministrin

Deputetët e opozitë kanë kërkuar përjashtimin e Kryeministrit Edi Rama nga Kuvendi.

Duke iu referuar fjalorit të përdorur nga kryeministri seancën e kaluar, deputetja Albana Vokshi ka thënë se po tentohet t’i mbyllet goja opozitës.

Advertisement

“Duam që të merret masë ndaj Edi Ramës. Vajzat e mia janë tmerruar nga gjuha e kryeministrit, gjithë fëmijët po ashtu. Ky është shembulli që i japim fëmijëve tanë? Është gjuhë e papranueshme. Kam kërkuar nga gratë deputetë që të distancohen nga gjuha e tij. Kërkoj që të merret masë që të përjashtohet Edi Rama, siç u mor masa e padrejtë për dy kolegët e PD.

Të mblidhet komisioni dhe të merret masa për përjashtimin e tij. Për sa i takon drejtimit të kom parlamentare ai qëndron autonom në raport me drejtimin e seancën plenare. Për pikën që patë kërkesë, sqarimi është i plotë. Nuk ka nevojë për komente të natyrës nuk jemi objektivë. Kur iu hoq mandati Ilir Beqjas dhe në atë rast nuk pati debat., tha Vokshi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy