Temperatura deri në 41 gradë, parashikimi i motit për sot

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Territorri shqiptar vijon të jetë në ndikimin e valës së nxehtë e cila po ndodhet në territor prej disa ditësh, duke sjell temperatura ekstremisht të larta në të dy vlerat ekstremale ditore.

Deri në orët e mesditë parashikohet që kthjellimet të jenë mbizotëruese në pothuajse gjithë Shqipërinë.

Advertisement

Por pas mesdite pritet të ketë shfaqje të vranësirave të lehta në zonat malore dhe të ulëta.

Temperaturat e ajrit do të rriten ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 18°C deri në 41°C.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy