“Tempulli”/ Gjykata e Korçës lë në burg 25 persona

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Tempulli”/ Gjykata e Korçës lë në burg 25 persona

Ka nisur në Gjykatën e Korçës caktimi dhe vlerësimi i masave të sigurisë për grupin e personave që u arrestuan dy ditë më parë nga policia në kuadër të megaoperacionit “Tempulli”. Deri tani, janë caktuar masat e sigurisë “arrest me burg” për Renato Musollari dhe Musolin Ymeri.

 

Burime nga prokuroria bënë të ditur se organi i akuzës për të gjithë të arrestuarit si shpërndarës të lëndëve narkotike, masën e sigurisë “Arrest me burg”. Në total policia e Korçës vuri në pranga 25 persona, të cilët do të njihen sot me masat e sigurisë.

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy