“Tempulli”, Gjykata e Tiranës lë në fuqi arrestin në burg për 29 nga të arrestuarit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Tempulli”, Gjykata e Tiranës lë në fuqi arrestin në burg për 29 nga të arrestuarit

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg 29 prej të akuzuarve për shit-blerje lëndësh narkotike në kryeqytet. Para togave të zezë dolën këtë të premtë 30 të akuzuar, nga 90 të tillë. Mes tyre ka edhe 4 gra dhe një person mbi 70 vjeç. Për këta të fundit është kërkuar masë më e lehtë sigurie.

 

Numri i personave të arrestuar në qarkun e Tiranës ka shkuar në 90. Të arrestuarit janë pjesë e 7 grupeve që merreshin me shpërndarjen e kokainës, heroinës dhe kanabisit në kryeqytet.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy