Tensionohet situata para bashkisë, u vihet zjarri gomave, protestuesit godasin me vezë drejt efektivëve

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Tensionohet situata para bashkisë, u vihet zjarri gomave, protestuesit godasin me vezë drejt efektivëve

Rithemelimi dhe Partia e Lirisë po mbajnë protestën e radhës te Bashkia e Tiranës.

Ashtu si herët e tjera, protesta është shoqëruar me tensione. Protestuesit i kanë vënë zjarrin gomave të cilat i kanë vendosur para godinës së bashksië dhe kanë gjuajtur me vezë dhe sende të tjera drejt policisë.

Një efektiv është lënduar. Pjesë e protestës së sotme është edhe vajza e ish-kryeministrit, Sali Berisha.

Advertisement

Më herët policia njoftoi se kishte marrë masa për mbarëvajtjen e protestës. Qarkullimi në disa rrugë u mbyll që prej orës 09:30.

“Në zbatim të planit të masave, Policia e Shtetit njofton se, sot, prej orës 09:30 e në vijim, do të ketë bllokim të përkohshëm të qarkullimit të mjeteve, në bulevardin kryesor pranë Bashkisë së Tiranës. Për këtë arsye sugjerojmë që të përdoren rrugë alternative, deri në përfundim të tubimit, si Unaza e Mesme dhe Unaza e Madhe”, thuhej në njoftim./vizionplus.tv

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy