Thirrja e fortë e Berishës për Gazmend Bardhin dhe nënkryetarët e PD: Do bëheni pishman!

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Thirrja e fortë e Berishës për Gazmend Bardhin dhe nënkryetarët e PD: Do bëheni pishman!

Ish kryeministri Sali Berisha i ka bërë thirrje sekretarit të përgjithshëm Gazmend Bardhit dhe nënkryetarëve të PD që të japin dorëheqjen nga postet e tyre e të mos rrinë peng i Lulzim Bashës.

Gjatë fjalës së tij në “Foltoren” e Burrelit, Berisha theksoi se nëse ata vijojnë të rrinë peng i kryetarit do të bëhen pishman më vonë, ndërsa u bëri sërish thirrje demokratëve që të verifikojnë vërtetësinë e formularëve.

Advertisement

“I bëj thirrje Sekretarit të Përgjithshëm, nënkryetarëve dhe atyre që janë të emëruar jepni dorëheqjen menjëherë, mos rrini skllevër të peng Bashës se do bëheni pishman. Firmat tuaja për thirrjen e Kuvendit Kombëtar do mbeten të shkruara në histori. Ato janë depozituar në zyrën e kryetarit të Këshillit Kombëtar të PD. Ju ftoj të vini në Tiranë, të merrni deputetët tuaj dhe t’i verifikoni”, tha Berisha.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy