Tragjedi rrugore në aksin Berat-Lushnjë/ Makina përplaset me shtyllën dhe merr flakë, vdes 28-vjeçari

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Tragjedi rrugore në aksin Berat-Lushnjë/ Makina përplaset me shtyllën dhe merr flakë, vdes 28-vjeçari

Një djal i ri humbi jetën natën vonë mes të hënës dhe të martës në Poshnje , në aksin rrugor Lushnjë-Berat.

 

28-vjecari nga Berati që udhetonte me një mjet tip Benz, humbi kontrollin e makinës dhe u përplas me një shtylle ndricimi. Pas rënies në kanalin anësor, mjeti është përfshirë nga flakët.

 

Advertisement

Për fat të keq I riu nuk ka mundur të dalë dot nga makina dhe ka gjetur vdekjen.

 

 

Berat/Informacione paraprake.

Advertisement

 

Gjatë natës, në aksin rrugor Berat-Ura e Kuçit, në afërsi të fshatit Poshnje, shtetasi K.M., 28 vjeç, banues në Berat, duke drejtuar automjetin tip “Benz”, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe për pasojë automjeti ka goditur një shtyllë ndriçimi dhe ka rënë në kanalin anësor duke marrë flakë. Për pasojë ka ndërruar jetë brenda në mjet drejtuesi shtetasi K.M.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy