Tushemisht/ Zbulohet lokali-hotel si vatër prostitucioni

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar “Restart”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e ushtrimit e shfrytëzimit të prostitucionit.

Kater persona, midis tyre pronari dhe administratorja e hotelit u vune ne pranga.

Advertisement

Në bazë të punës hetimore disajavore, provave të grumbulluara dhe kontrollit të ushtruar në një subjekt bar-kafe dhe hotel në Tushemisht, Pogradec, në pronësi të shtetasit Renato Capo (Nacko), u arrit të  dokumentohej se ky shtetas, në bashkëpunim me shtetasen Mirsida Kurti,   (në rolin e administratores) dhe dy shtetaset e tjera, në mënyrë të organizuar lejonin dhe ushtronin veprimtarinë e prostitucionit në ambientet e këtij hoteli.

Po ashtu u vunë në pranga edhe dy vajza Esmeralda Zefi dhe M.S, 17 vjece.

Advertisement

Nga verifikimet e mëtejshme rezultoi se shtetasja M. K. nuk kishte kryer regjistrimin e subjektit pranë organeve tatimore.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy