U arrestua për atentatin ndaj ish-prokurorit/ Ramazan Rraja kërkon lirimin, Apeli i GJKKO rrëzon kërkesën

Pinterest LinkedIn Tumblr +
U arrestua për atentatin ndaj ish-prokurorit/ Ramazan Rraja kërkon lirimin, Apeli i GJKKO rrëzon kërkesën

Ramazan Rraja, i cili u arrestua më 19 prill në Fushë-Krujë, për atentatin ndaj ish-prokurorit Arjan Ndoja, ka kërkuar lirimin.

 

Apeli i GJKKO-së rrëzoi kërkesën me pretendimin se është paraqitur jashtë afatit të përcaktuar me ligj.

 

Advertisement

Ndaj Rrajës është ngritur edhe akuza e armëmbajtjes pa leje, pasi në momentin e arrestimit i është gjetur dhe një pistoletë.

 

Kujtojmë se bashkë me Rrajën u arrestua edhe miku i tij Louis Konomi, i cili ishte shpallur në kërkim nga policia e Elbasanit.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy