U arrestua për korrupsion në zgjedhje/ Gjykata e Vlorës lë në burg Fredi Belerin, dosja i kalon SPAK

Pinterest LinkedIn Tumblr +
U arrestua për korrupsion në zgjedhje/ Gjykata e Vlorës lë në burg Fredi Belerin, dosja i kalon SPAK

Gjykata e Vlorës ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për kandidatin e “Bashkë Fitojmë” për Bashkinë e Himarës Fredi Belerin.

 

Ky i fundit u arrestua për korrupsion në zgjedhje kryer në bashkëpunim.

 

Advertisement

Gjykata e Vlorës do ia kalojë dosjen për hëtim SPAK.

 

Avokati i tij, Romarjo Meminaj deklaroi një ditë para se të jepej masa e sigurisë se policia nuk është korrekte kur thotë “arrestim në flagrancë” pasi efektivët e kanë kapur në një lokal ku po darkonte me miqtë dhe ka dalë jashtë për të biseduar me ta, gjë që sipas tij është normale në kohë fushate.

 

Advertisement

Për arrestimin e Belerit ka pasur mjaft reagime nga Athina zyrtare, të cilët e adresuan çështjen edhe në BE dhe SHBA.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy