U dënua me 17 vite burg, biznesmeni Francesco Becchetti apelon vendimin

Pinterest LinkedIn Tumblr +
U dënua me 17 vite burg, biznesmeni Francesco Becchetti apelon vendimin

Francesco Becchetti, i dënuar nga Gjykata e Tiranës më 17 vite burg, ka ankimuar vendimin.

Biznesmeni italiam është shpallur fajtor për vjedhje, mashtrimi me TVSH, falsifikim dokumentesh dhe pastrim parash, duke i shkaktuar shtetit shqiptar dëm të madh ekonomik.

Advertisement

Për pastrim parash është dënuar edhe ortaku i Bechettit, Mauro De Renzis, me 16 vite burg.

Kujtojmë se kohë më parë, Becchetti fitoi në arbitrazh ndërkombëtar 110 milion euro nga shteti shqiptar, i cili i sekuestroi pasurinë.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy