U qëllua pa mëshirë/ Në 2018 kushëriri i Delon Troqes u zhduk në mes të Vlorës

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vrasja mafioze e te premtes ne mbremje te Delon Troqes para biznesit te tij tronditi Vloren.

38 vjecari, baba i nje djali ishte personazh i njohur per policine ne kete qytet.

Ai ishte perfshire disa here ne sherre e konflikte te tjera, i fundit pak dite me pare.

Dikur pronar i nje aktiviteti biznesi me baze turizmi, ku gjate veres ku dergonte njerez me skaf ne Karaburun dhe Sazan, tashme ai kishte nje servis makinash, ndonese here pas here levizte edhe jashte.

Advertisement

Se fundmi ai kishte ardhur nga Spanja.

Konfliktet per pazare te mundshme droge ne Spanje apo edhe sherri i fundit ne Vlore ku mbeti i plagosur nje person, jane pista qe po hetohen.

Mirepo duket se policia dhe organi i akuzes i meshon me teper nje historie edhe me te vjeter.

Ne 2018, konkretisht me 19 korrik, djali i xhaxhait te tij, Elvis Troqe u zhduk pa lene gjurme, ne nje kohe qe ate dite po pergatitej te festote ditelindjen e nenes se tij. Elvis Troqe u therrit nga dy persona teksa po pinte kafe ne nje lokal dhe u fut brenda ne nje Mercedez Benz. Kjo ishte hera e fundit qe ai u pa. Pak kohe me vone u zhduk pa lene gjurme edhe Albano Xhaferri, shoku i ngushte i Elvis Troqes, me te cilin ishte kthyer ne mes te 2018 nga Spanja.

Advertisement

Edhe sot e kesaj dite nuk dihet fati i Elvis Troqes, ndersa per rastin u moren ne pyetje shume persona, por nuk iu finalizua asgje.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy