Vendoret e 14 majit/ Alibeaj mbledh grupin parlamentar, mungon Tabaku (ARSYEJA)

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Vendoret e 14 majit/ Alibeaj mbledh grupin parlamentar, mungon Tabaku (ARSYEJA)

Enkelejd Alibeaj ka mbledhur grupin parlamentar të Partisë Demokratike dhe KRYESINË.

 

Në fokus të diskutimit të tyre do të jenë zgjedhjet vendore të 14 majit dhe regjistrimi i PD në KQZ.

 

Advertisement

Ndërkohë që një pjesë e deputetëve demokratë që mbështesin grupimin e Alibeajt janë të pranishëm në mbledhje, ndërsa disa të tjerë, mes tyre edhe Jorida Tabaku, mungojnë për shkak se ndodhen jashtë Shqipërisë.

 

Deputetë të PD prezentë në mbledhje:

 

Advertisement

1.Kreshnik Çollaku

 

2.Dashnor Sula

 

Advertisement

3.Andia Ulliri

 

4.Gazment Bardhi

 

Advertisement

5.Flutura Açka

 

6.Dhurata Çupi

 

Advertisement

7.Zheni Gjergji

 

8.Enkelejd Alibeaj

 

Advertisement

9.Eralda Bano

 

10.Saimir Korreshi

 

Advertisement

3 deputetë që nuk janë në mbledhje pasi janë jashtë Shqipërisë:

 

Jorida Tabaku

 

Advertisement

Lefter Gështenja

 

Arbi Agalliu

 

Advertisement

Anëtarët e kryesisë prezentë:

 

Fitim Zekthi

 

Advertisement

Gazment Koduzi

 

Marash Logu

 

Advertisement

Roland Bejko

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy