Viti i ri shkollor/ Begaj uron nxënësit dhe mësuesit: Bankat e shkollës të kthehen në instument për formësimin e fëmijëve”

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Viti i ri shkollor/ Begaj uron nxënësit dhe mësuesit: Bankat e shkollës të kthehen në instument për formësimin e fëmijëve”

Presidenti Bajram Begaj ka uruar nxënësit dhe mësuesit për nisjen e vitit të ri shkollor.

Në një postim në Tëitter, Begaj shprehet në mesazhin e tij duhet t’i shndërrojmë bankat e shkollës në instrumentin që do t’i formësojë fëmijët e sotëm në qytetarë të përgjegjshëm të së nesërmes evropiane.

Advertisement

“Iu uroj nxënësve dhe arsimtarëve në të gjithë Shqipërinë një vit të mbarë shkollor. T’i shndërrojmë bankat e shkollës në instrumentin që do t’i formësojë fëmijët e sotëm në qytetarë të përgjegjshëm të së nesërmes evropiane. Suksese në rrugëtimin e përbashkët drejt dijes!”, shkruan Begaj.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy