Vjedhje e energjisë elektrike dhe shpërndarje lëndësh narkotike, arrestohen 3 persona në Elbasan

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Vjedhje e energjisë elektrike dhe shpërndarje lëndësh narkotike, arrestohen 3 persona në Elbasan

Policia e Elbasanit ka vënë në pranga 3 persona për vepra të ndryshme penale. Dy nga të arrestuarit dyshohet se shpërndanin lëndë narkotike në qytetin e Elbasanit.

 

“K. Z., 44 vjeç, banues në Cërrik, pasi gjatë kontrollit fizik, iu gjet dhe iu sekuestrua në cilësinë e provës materiale, një sasi lënde e dyshuar narkotike kokainë;

 

Advertisement

B., 23 vjeç, banues në Librazhd, pasi gjatë kontrollit fizik, iu gjet dhe iu sekuestrua në cilësinë e provës materiale, një sasi lënde e dyshuar narkotike kanabis”, thuhet në njoftim.

 

Ndërkohë Ilir Kovaçi, 40 vjeç, person i shpallur në kërkim është arrestuar pasi ishte dënuar me tre muaj burg për vjedhje të energjisë elektrike.

 

Advertisement

“Ilir Kovaçi, 40 vjeç, banues në Elbasan, i shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Elbasan e ka dënuar me 3 muaj burgim, për vjedhje të energjisë elektrike”, njofton policia.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy