Vranësira, shi dhe shkrepëtima/ Si parashikohet moti për ditën e sotme

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Vranësira, shi dhe shkrepëtima/ Si parashikohet moti për ditën e sotme

Këtë të enjte vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të paqëndrueshme. Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe prej mesdite shtim gradual të vranësirave.

 

Reshjet e shiut do të bëhen prezente në orët e mesditës me intenistet të ulët e lokalisht mesatar. Hera-herës reshje në formën e shtrëngatave shoqëruar me shkarkesa elektrike.

 

Advertisement

Në orët e mbrëmjes pritet ndërprerje e reshjeve të shiut në të gjithë vendin. Era do të fryjë me drejtim nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1 8m/s, ndërsa përgjatë vijës bregdetare era fiton shpejtësi 10m/s duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 1 deri 2 ballë. Temperaturat parashikohen

 

në zonat malore 8 deri 18°C

 

Advertisement

në zonat e ulëta 9 deri 22°C

 

në zonat bregdetare 10 deri 19°C

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy