Vrasja barbare e 20 vjeçares, autoritetet greke krijojnë një skicë të autorit të dyshuar

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Autoritetet policore greke duket se kanë krijuar një skicë të një prej autorëve të vrasjes barbare të 20-vjeçares Caroline në Glyka Nera para syve të vajzës së saj 11 muajshe.

Hetuesit e policisë po vazhdojnë intensivisht përpjekjet për të zbardhur çështjen.

Sipas SKAI, autoritetet dolën me një skicë të një autori përmes përshkrimit të burrit të saj i cili ishte në shtëpi natën fatale. Ai është “i shkurtër”, siç e përshkroi ai, vrasësin. Imazhi i tij është shumë afër asaj që mund të shihte.

Bazuar në skicën, numri i të dyshuarve u zvogëlua nga 150 fillimisht në 30-35 të etiketuar dhe e të shkuar kriminale.

Advertisement

Pas analizës së Laboratorëve të Forenzikës, në papafingo u gjetën disa mostra të ADN-së “jetime”, ku ata vranë nënën 20-vjeçare, megjithatë për momentin nuk duket se identifikohen me Databazën e kësaj drejtorie.

Përveç kësaj, nën lupën e autoriteteve janë të paktën tre automjete të dyshimta që në kohën kritike janë kapur në kamera sigurie dhe video. Sidoqoftë, nuk është certifikuar nëse është një nga ato që përdorën autorët e krimit. Autoritetet besojnë se hetimet janë në një nivel shumë të mirë sa i përket identifikimit të një prej autorëve.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy